IIf kl. mokiniai išbandė profesinio orientavimo platformą „Spotiself“

Šių metų sausio 16 – vasario 8 dienomis VAG gimnazijos IIf klasės mokiniai išbandė naujovę –profesinio orientavimo platformą „Spotiself“.

Platforma sukurta Vilniaus universiteto filosofijos fakulteto Taikomosios psichologijos laboratorijos psichologų.

Kas yra „Spotiself“? Tai ilgalaikė programa, padedanti pažinti ir realizuoti save, atrasti veiklas, kurios geriausiai atitinka asmens vertybes, polinkius, gebėjimus ir sukuria galimybes kryptingai ugdyti kompetencijas bei planuoti savo karjerą.

Platforma sudaryta iš dviejų etapų – „Užduočių“ ir „Karjeros testo“.

Mokiniai, atlikę testus ir užduotis, gauna išvadas apie savo asmenybę, pažintinius gebėjimus, tinkančias perspektyviausias profesijas bei studijų kryptis.

Pasibaigus platformos išbandymo laikotarpiui mokiniai pateikė savo nuomonę apie programėlę.

Platformą išbandė 20 mokinių. 18 iš dalyvavusių mokinių pateikė tokius įvertinimus:

Programėlę įvertino: 11 merginų ir 7 vaikinai.

Naudojant programėlę mokiniai įvardino, jog labiausiai patiko: programėlės paprastumas, išsikeltos, išryškintos asmenybės vertybės, programėlės dizainas, „užvedė ant kelio“ link norimos profesijos, programėlė padėjo labiau pažinti save, nebuvo sunku susigaudyti platformoje, įdomios užduotys.

Mokiniai taip pat išryškino tobulintinas vietas:

Platformos kūrėjams pasiūlė praplėsti profesijų sąrašą, vieniems buvo per mažai užduočių, o kitiems kaip tik per daug...

Karjeros testą ryžosi atlikti 12 mokinių, o 6 – atidėjo vėlesniam laikui, nes karjeros specialistų prašymu išbandymo laikotarpis organizatorių pratęstas iki 2023-03-01.

Net 13 mokinių spręstas testas atitiko jų lūkesčius, o 15-a iš 18-os platformą išbandžiusių mokinių rekomenduotų programėlę profesinio orientavimosi kelyje savo draugui, bendraamžiui.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos