Baltijos kelią prisimenant

  • Paskelbta: 2024-05-14
  • Kategorija: Renginiai

Gegužės 10 d. gimnazijoje apsilankė fotografijų parodos „(Ne)lokali istorija“ autorius Leonardas Skirpstas. Parodos pristatyme dalyvavo II gimnazijos klasių mokiniai, mokytojai, mokyklos vadovai. Šių metų rugpjūčio mėnesį minėsime šios taikios pasipriešinimo akcijos 35–ąsias metines. Tada, 1989–aisiais, 670 km. gyva žmonių grandinė sujungė trijų išsilaisvinimo kovai pakilusių tautų – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – sostines. Gimnazijos direktorė padėkojo fotografui už bendradarbiavimą ir įteikė padėkos puokštę. Kalbėdama direktorė pažymėjo, kad ir ji anuomet dalyvavo Baltijos kelyje, nors buvo dar vaikas.

Istorijos pamoka kartu su parodos autoriumi tęsėsi ir mokiniams sugrįžus į klases. Mokiniai istorijos pamokos metu išgirdo gyvo šių įvykių liudytojo prisiminimus, susipažino su kitais jo, kaip  fotožurnalisto, darbais fiksuojant tautai svarbius istorinius įvykius, tokius kaip garsusis 1988–ųjų mitingas Vingio parke, skaudūs 1991 m. sausio tryliktosios įvykiai ir kt.

Istorinių nuotraukų parodos autorius padovanojo gimnazijos bibliotekai fotografijų albumą „(Ne)lokali istorija. 1989 m. rugpjūčio 23 d.“ su savo autografu. Dėkojame ir tikimės, kad dar ne paskutinį kartą susitinkame gimnazijoje. Lauksime naujų parodų jau kitais mokslo metais.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos