Ia, If ir Ih moksleivių kelionė į Čekiją ir Austriją

  • Paskelbta: 2023-05-10
  • Kategorija: Renginiai

Renginio tikslas – ne tik burti klasės kolektyvą, bet ir pamatyti, sužinoti ką nors naujo, praturtinti pasaulio istorijos, geografijos, kultūros žinias.

1 diena (2023-04-29). Kelionę autobusu pradėjome labai anksti ryte išvykdami iš Lietuvos per Lenkiją į Čekiją. Vakare atvykome į Brno, antrą pagal dydį Čekijos miestą, išsidėsčiusį ant dviejų kalvų. Ant vienos jų – Šv. Petro ir Povilo katedra, ant kitos – Špilberko tvirtovė. Apžvalginę  ekskursiją po Brno senamiestį sutrukdė nesibaigiantis lietus. Grįžome į viešbutį nakvynei.

2 diena (2023-04-30). Pusryčiai. Dieną pradėjome  kelione laivu Dunojaus upe į Kremsą prie Dunojaus, vieną seniausių regiono miestų. Plaukdami gėrėjomės nuostabiame Vachau slėnyje įsikūrusiais miesteliais, pilimis, vienuolynais, į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktame slėnyje gausiais vynuogynais, auginamais abrikosais, slėnį supančiais įspūdingais kalnais. Vykome į Austrijos sostinę Vieną, į senamiestį, miesto širdį. Pamatėme Šv. Stepono katedrą ir aikštę, Anker laikrodį, Vienos operą, Parlamentą, Rotušę, Habsburgų rūmų kompleksą, pasakojantį 600 metų Habsburgų imperijos istoriją. Laisvo laiko metu galėjome savarankiškai pasivaikščioti po miestą, paragauti Vienos šnicelio ar išgerti austriškos kavos. Vakare grįžome nakvynei į viešbutį Brno.

3 diena (2023-05-01). Pusryčiai. Vykome į Brno senamiestį, išvydome Šv. Petro ir Povilo katedrą, Laisvės aikštę, Senąją ir Naująją miesto rotušes. Kelionė per Čekiją ir Lenkiją. Paryčiais grįžome į Lietuvą.

Refleksija. Suvokimas, kad kelionė – tai buvimas su kolektyvu kartu bei neužmirštami įspūdžiai, žavingos akimirkos, nauji atradimai ir teigiamos emocijos. Ir, žinoma, klasių vadovų Vilijos Bagdonaitės, Violetos Bliznikienės ir Nerijaus Junevičiaus atsakomybė už mokinių grupes.

Nuotraukos:
Ia klasės vadovo Nerijaus Junevičiaus.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos