Ugdymas karjerai gimnazijoje

  • Paskelbta: 2023-04-04
  • Kategorija: Renginiai

2023 metų kovo 27-ąją dieną Vilniaus Antakalnio gimnazijos mokiniai dalyvavo karjeros ugdymo veiklose, kurias organizavo ir kartu su mokiniais dalyvavo ugdymo karjerai specialistė Gintarė Kolesnikova.

  • IV f ir IV h klasių mokiniai kartu su ugdymo karjerai specialiste dalyvavo Vilniaus Antakalnio partnerio ISM vadybos ir ekonomikos universiteto studentų priėmimo vadybininko Tito Kuodžio paskaitoje „4 dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas moksleivis prieš pradėdamas studijuoti“. Paskaitos metu abiturientai susipažino su svarbiausiais žingsniais, kuriuos vertėtų atlikti prieš renkantis universitetą, sužinojo, iš ko susideda stojamasis konkursinis balas, kas jį nulemia. Paskaitos metu taip pat paminėta finansinio raštingumo, taupymo, maisto gaminimo gebėjimo, sveikos gyvensenos, turiningo laisvalaikio svarba studijuojant.
  • II d, II b gimnazijos klasių mokiniai kartu su ugdymo karjerai specialiste dalyvavo Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus jaunimo ir užimtumo skyriaus vyr. specialistės Inos Ribinskaitės paskaitoje „Situacija darbo rinkoje“. Paskaitos metu specialistė supažindino mokinius su naujausia darbo vietų paklausa ir pasiūla. Paskaitos metu taip pat buvo pateiktas darbo užmokesčio aspektas skirtingų specialybių atstovams.
  • IV f ir IV h klasių mokiniai kartu su ugdymo karjerai specialiste dalyvavo AB Šiaulių banko atstovų paskaitoje „Finansinis raštingumas“. Paskaitą vedė AB Šiaulių banko klientų aptarnavimo vadovės Irena Gersimovič, Lina Puodžiūkaitienė bei klientų aptarnavimo vadybininkė Gintarė Jurkevičiūtė. Paskaitos metu mokiniai susipažino su banko veikla, su asmeninėmis savybėmis, kurių reikia, kad gyvenime žmogus ką nors pasiektų ar sukurtų. Pranešėjos papasakojo mokiniams, nuo ko pradėti siekiant užsibrėžto tikslo, kaip atrodo taupymo planas, ką daryti, siekiant neprarasti santaupų ir kaip išvengti finansinių sprendimų klaidų. Paskaitos pabaigoje mokiniai susipažino su finansinių nusikaltimų pavojais, kaip jų išvengti, kodėl svarbu saugoti savo asmens duomenis, PIN kodus.
  • III f, III h,  ir II a gimnazijos klasių mokiniai kartu su ugdymo karjerai specialiste dalyvavo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos informaciniame renginyje „Atvirų durų diena“. Renginį vedė kolegijos Viešųjų ryšių specialistas Deividas Aukštuolis kartu su karjeros specialistė Inga. Mokiniai susipažino su kolegijos studijų programomis, reikalavimais, studentų pasiekimais studijų metu, konkursinio balo sandara stojant, darbo galimybėmis bei perspektyvomis įgijus kolegijos profesinį bakalauro kvalifikacijos laipsnį.

Dėkojame visiems ir kiekvienam svečiui atskirai už naudingas paskaitas gimnazijos mokiniams.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos