Gimnazijos mokiniai lankėsi Generolo Jono Žemaičio karo akademijoje

  • Paskelbta: 2023-04-04
  • Kategorija: Renginiai

2023 metų kovo 27-ąją – IB, IID ir  IA gimnazinių klasių mokiniai kartu su socialine pedagoge Žana Pliskačevska, ugdymo karjerai specialiste Gintare Kolesnikova bei  mokytojais Arūnu Mikaloniu ir Nerijumi Junevičiumi aplankė Generolo Jono Žemaičio karo akademiją.

Akademijos viršininko pavaduotojas ugdymui Kęstutis Kairys mokiniams papasakojo apie Lietuvos karo akademijos veiklą ir istoriją. Gimnazistai sužinojo, jo tai - aukštoji mokykla, suteikianti universitetinį ir karinį išsilavinimą, ugdanti karininkus.

Mokiniai susipažino su būsimų Lietuvos karininkų studijomis ir priėmimo į Lietuvos karo akademiją, kurioje universitetinės studijos derinamos su kariniu rengimu, tvarka. Sėkmingai jas baigusiems ir prisiekusiems absolventams įteikiamas aukštojo mokslo diplomas ir suteikiamas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis. Gimnazistams išsamiai buvo pristatyta karininko profesija, paaiškinta, kokių savybių reikia būsimam vadui lyderiui.

Ekskursijos akademijoje metu mokiniai pamatė karines uniformas, skiriamuosius ženklus, galėjo iš arti pamatyti, paliesti kalaviją, kuriuo šalies prezidentas suteikia pirmąjį karininko-leitenanto laipsnį Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams. Mokiniai galėjo pasimatuoti šalmus, apžiūrėti ginklus, kambarius, kuriuose gyvena jaunieji įvairių kursų kariūnai, susipažinti su kariūno dienotvarke, ateities perspektyvomis. Ekskursijos dalyviai negalėjo atsistebėti idealia kambarių tvarka. Kariūnės papasakojo, kad tokią tvarką jie palaiko patys. Išvykos metu mokiniai aplankė akademijoje esančias sporto sales, net turėjo galimybę pažaisti stalo tenisą.

Dėkojame Generolo Jono Žemaičio karo akademijos atstovams už įdomią ekskursiją, gerosios patirties skaidą, bendradarbiavimą, viktorinas ir dovanas gimnazijos mokiniams.

Nuotraukos:
Gintarės Kolesnikovos, Žanos Pliskačevskos, Nerijaus Junevičiaus.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos