Švęskime gimtadienį, Vilniau!

  • Paskelbta: 2023-01-31
  • Kategorija: Renginiai

Visą savaitę gimnazijoje, kaip ir Vilniaus mieste, šurmuliavo 700-asis sostinės gimtadienis. Mokytojai vedė pamokas, skirtas Vilniaus gimtadieniui „Švęskime gimtadienį, Vilniau“. Per jas buvo pristatomi įvairūs miesto pokyčiai istorijos tėkmėje. III klasių mokiniai dalyvavo susitikime su rašytoju Dariumi Pocevičiumi „Trys svarbiausi Vilniaus istorijos laikotarpiai“, I klasių mokiniai geografijos pamokose kūrė sveikinimus miestui ir koliažus „Su gimtadieniu, Vilniau“.

Taip pat gimnazijos bendruomenė šėlo gimtadienio renginiuose mieste kartu su vilniečiais ir miesto svečiais.

Artėjančio Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga jau lapkritį III cf ir IV abc mokiniams, besimokantiems istorijos A kursu, istorijos pamokos vyko KITAIP – jos vyko Vilniaus senamiestyje, mokiniai  dalyvavo orientaciniame žaidime „Išnarplioti Vilnių kūrybingai“, kurį organizavo VšĮ „Go Vilnius“.

Mokiniai turėjo galimybę artimiau pažinti sostinę – interaktyviai, įtraukiai ir įdomiai supažindinti Lietuvos moksleivius su sostinės istorija ir šiuolaikiniu jos veidu, fiksuojant pagrindinius istorinius elementus, kurie leido susiformuoti šiuolaikiniam miestui, ir pristatant modernųjį Vilnių ir ateities perspektyvas.

Orientaciniame žaidime moksleivių laukė įvairiose Vilniaus centro vietose išsidėstę punktai: Vilniaus įkūrėjas Gediminas, siauriausia gatvelė, istoriniai namai, Vilniaus vardai, Vilniaus architektūra, Literatų gatvė, spaustuvininkas novatorius, slapta karališkoji meilė, istoriniai gyventojai ir kitos įdomybės!

„Man labai patiko dalyvauti orientaciniame žaidime ,,Išnarpliok Vilnių kūrybingai“. Tai buvo nuostabi proga tokią puikią dieną pasivaikščioti po Vilniaus centrą ir juo pasigrožėti. Šio žaidimo metu praplėčiau savo žinias. Sužinojau Stiklių gatvėje esančio kūrinio „Berniukai su laikraščiu“ istoriją, sužinojau, koks buvo Barboros Radvilaitės mėgstamas delikatesas ir daug kitų įdomių dalykų.“ Tokiais įspūdžiais dalinosi gimnazistė Gerda.

Nuotraukos:
Liepos Ž., Kasparo S., Dominykos R., Gerdos Š. ir mokytojos Jolantos Puškorienės.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos