STEM mokslų savaitė „Mokslo ir technologijų pasaulis“ gimnazijoje

  • Paskelbta: 2022-04-11
  • Kategorija: Renginiai

„Diena be mokslo – tuščiai praleista diena. Tiek daug yra ko mokytis ir tiek mažai turime tam laiko“, – kartą yra pasakęs garsus fizikas A. Einšteinas. Ši mintis paskatino kovo 14–23 dienomis gimnazijoje ypatingą dėmesį skirti STEM mokslams. Vyko STEM mokslų savaitė „Mokslo ir technologijų pasaulis“.

Kovo 14 d. gimnazijoje buvo minima Tarptautinė matematikos diena, kurią UNESCO paskelbė 2019 metais, o ji pradėta minėti 2020-aisiais. I–III kl. mokiniai kartu su matematikos mokytoja I. Jomantiene ir kitais viso pasaulio mokiniais, jų mokytojais, studentais, dėstytojais, mokslininkais dalyvavo renginyje „International day of mathematics 2022 GLOBAL ONLINE CELEBRATION LIVE STREAM (English session)“. Renginio metu vyko trumpi pokalbiai apie matematiką ir jos pritaikomumą, sprendžiant globalias problemas. Pokalbiai buvo organizuojami 5 kalbomis (arabų, portugalų, anglų, prancūzų ir ispanų). Taip pat gimnazistai dalyvavo nuotraukų iššūkyje „Mathematics Unites“. Atrankai pateikė savo nuotraukas, kuriose fiksavo objektus, pastatus, susijusius su matematika, erdvinius kūnus, sukurtus iš žmonių. Smagu, kad mūsų mokinių nuotraukos patiko komisijai ir jos buvo atrinktos bei paviešintos. Nuotraukomis galima pasigrožėti:

https://www.idm314.org/2022-photo-challenge-gallery-intro.html

Visos savaitės metu gimnazijos koridorius puošė I–III klasių mokinių plakatų paroda „Matematika vienija“, kurioje atsiskleidė jų kūrybiškumas ir laisvė improvizuoti. Na, o 14 d. ir 15 d. pamokų metu mokiniai savo akademiškumą demonstravo dalyvaudami kvalifikacinio matematikos „KINGS“ olimpiados etapo pavasario semestre ir 17 d. matematikos konkurse „Kengūra 2022“.

Kovo 16 d.  ir 17 d. IIb ir IIc klasių mokiniai per biologijos pamokas aplankė Nacionalinį saugomų teritorijų lankytojų centrą ir pagilino savo turimas žinias tema „Biologinė įvairovė ir jos išsaugojimas Lietuvoje“. IIf, IIh bei III ir IV biologijos A kurso mokiniai klausė gimnazijoje VU GMC profesoriaus R. Meškio paskaitos „Mikroorganizmų įvairovė“. IIf klasės mokinė E. C., laimėjusi I vietą 54-osios Lietuvos biologijos olimpiados miesto etape, savo jėgas išmėgino ir šalies etape, kuriame pasirodė puikiai ir buvo apdovanota Pagyrimo raštu.

Kovo 18 d. gimnazijoje lankėsi VU GMC Zoologijos muziejaus vadovė dr. G. Skujienė, kuri pravedė pamoką „Bioįvairovės saugojimas“ If, Id, Ia ir IV klasių biologijos A kursu besimokantiems mokiniams. III ir IV klasių A kurso mokiniai pamokų metu atliko DNR Elektroforezės laboratorinį darbą Vilnius Tech universiteto laboratorijoje. Šio laboratorinio metu mokiniai ne tik pagilino savo žinias apie DNR elektroforezės vykdymą ir svarbą, tačiau taip pat turėjo unikalią patirtį dirbdami tikroje mokslinėje laboratorijoje. Žemės dienos proga gimnazijoje buvo iškelta Žemės vėliava, vietoj įprasto skambučio į pamokas kvietė paukščių balsai ir vyko mokinių sukurtų interaktyvių testų, skirtų biologinei įvairovei išsaugoti, konkursas. Konkurso nugalėtojos E. B. (IIIc) ir M. L. (IIIf) buvo apdovanotos „Ignitis“ įsteigtais prizais.

Kovo 21 diena buvo skirta Vilnius Tech dienai gimnazijoje. Šią dieną Vilnius Tech dėstytojai vedė nuotolines paskaitas I–IV klasių mokiniams: bioinžinerijos - „Oksidacijos-redukcijos reakcijos (bio-)chemijoje – iš gamtos į naująsias technologijas“, fizikos – „Fizikos mokslo svarba ir šiuolaikinės inovacijos“, matematikos – „Moderniųjų technologijų matematika“, informacinių technologijų – „Įvairių algoritmų taikymo pavyzdžiai“.

Kovo 23 d. IIh klasės mokiniai biologijos pamokų metu pristatė savo kurtus edukacinius plakatus apie Lietuvių sintetinės biologijos mokslinius pasiekimus, žymių lietuvių moterų pasiekimus bei labiausiai pažeidžiamas ir nykstančias gyvų organizmų rūšis. IIf ir IIIf klasių mokiniai dalyvavo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir Vilnius Tech (VGTU) karjeros ugdymo ir saugaus eismo pamokoje, kurią vedė VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus atstovė Ramunė Karnišova-Baliūnienė, tarptautinių ryšių ir komunikacijos vadybininkas Saulius Jansonas. Kelių, geležinkelių ir miestų inžinerijos bakalauro studijas pristatė Vilnius Tech Kelių katedros dėstytoja Lina Juknevičiūtė-Žilinskienė. Plačiau:

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6912652315934007296

STEM mokslų savaitę vainikavo per fizikos ir chemijos pamokas gimnazistų pristatyti garsiausių chemijos ir fizikos moterų pasiekimai šiose mokslo srityse. Mokiniai susipažino su tokių mokslininkių, kaip Ada Yonath, Rosalind Franklin, Marija Skaldovska Kiuri, Ruth Mary Rogan Benerito, Alisa Hamilton, pasiekimais biochemijos, radiologijos, chemijos, medicinos srityse.

Tikimės, kad savaitė su STEM mokslais gimnazistams neprailgo, padovanojo gražių akimirkų ir plačiau atvėrė duris į mus supantį pasaulį.

Nuotraukos:
STEM mokslų mokytojų

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos