Vilniaus Antakalnio gimnazija švenčia Kovo 11-ąją

  • Paskelbta: 2022-03-10
  • Kategorija: Renginiai

Minėdama Kovo 11-ąją Vilniaus Antakalnio gimnazijos bendruomenė kovo 7–10 dienomis aktyviai prisijungė prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtų renginių bei iniciatyvų. Visą antrąją kovo savaitę gimnazijos moksleiviai kartu su mokytojų pagalba istorijos ir pilietiškumo pamokų metu stebėjo bei aptarė LRT laidų ciklą „Mūsų laisvės metai“, skirtą apžvelgti 1990-ųjų m. įvykius.

Kovo 9-ąją III klasių mokinių atstovai, lydimi istorijos mokytojos V. Kriščiūnienės, Valstybės pažinimo centre dalyvavo edukacinėje programoje „Permainų laikas“, kurioje per teatro, muzikos, kino ir dailės procesų pristatymą pažvelgė į atgimstančios Lietuvos kultūrinio lauko specifiką 1985-1995 m. Tuo metu likusieji IIIbcfh klasių mokiniai noriai įsitraukė į I. Kryžanauskienės, Š. Vitkaus ir J. Puškorienės suorganizuotą viktoriną „Esame kartu. Istorija: kultūra, asmenybės, lietuvių kalba“, kurios metu turėjo puikią progą prisiminti ne tik esminius lietuvių kalbos bruožus, bet ir istorijos išskirtinumus. Tądien nemažai mokinių taip pat prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Rašau Lietuvos vardą“, sukurdami daug įdomių ir stilizuotų meno darbų, skirtų pirmojo Lietuvos vardo rašytinio paminėjimo dienai atminti.

Kovo 10-ąją portale Delfi.lt IIh klasės mokiniai dalyvavo 8-ajame nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“, o visa mokyklos bendruomenė buvo pakviesta simboliškai prisijungti prie Nepriklausomybės atkūrimo dienai atminti skirto paminėjimo „Tai svarbu Lietuvai ir Tau!“ Ilgųjų pertraukų metu gimnazijos erdvėse skambėjo lietuviškos dainos, II korpuso 2-ajame aukšte visi norintieji buvo kviečiami prisiminti pagrindinius Lietuvos kelio į nepriklausomybės atkūrimą faktus bei jau turimas žinias įtvirtinti intelektiniame žaidime „Ar žinai?“, o daugybė mokinių ir mokytojų buvo raginami užrašyti nuoširdžiausius linkėjimus į jau 32-uosius laisvės metus įžengiančiai Lietuvos valstybei.

Prisimindama popiežiaus Jono Pauliaus II žodžius, Vilniaus Antakalnio gimnazijos bendruomenė sveikina tautiečius su laisvės triumfo diena, linkėdama bei ragindama visuomenę „gyvenime statyti ne sienas, bet tiltus“. Būkime vieningi ir švęskime laisvę drauge!

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos