Gimnazijoje vyko istorijos ir pilietiškumo savaitė „Aš dėkoju Laisvės gynėjams!“

  • Paskelbta: 2022-01-16
  • Kategorija: Renginiai

„Tai uždaryk mane, Tėvyne, savyje...“ – šiais žodžiais daugiau nei 30 metų pradedame atminimo renginius, skirtus 1991 metų sausio įvykiams.

Sausio 10–14 dienomis gimnazijoje vyko netradicinės istorijos, pilietiškumo pagrindų, muzikos, lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbų pamokos „Sausio 13-oji gyva atmintyje“, „Apgynę laisvę“, „Mūsų artimieji – 1991 metų sausio įvykių dalyviai“, „Būkime LAISVĖS verti“, per pertraukas skambėjo lietuviškos pilietinės dainos, buvo demonstruojami dokumentiniai filmai iš 1991 metų sausio įvykių.

Sausio 12-osios vakare gimnazijos atstovai susitikome prie LR Seimo Atminimo laužų pagerbti žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, pabendrauti ir pamėginti pajusti tą vienybę ir jėgą, kuria alsavo visa Lietuva 1991 metų sausį. Turbūt pajutome... Atminimo laužo kibirkštis sudėjome į savo širdis ir jas parsinešę sausio 13-oios rytą uždegėme Atminties ir vienybės laužą mokyklos kieme.

Sausio 13-ąją 8.00 val. pakvietėme gimnazijos bendruomenę prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija” – uždegėme vienybės, atminimo, pergalės žvakutes languose ir dalyvavome pilietiškumo pamokoje prie Atminties laužo mokyklos kieme.

Buvo šilta... Ne dėl laužo ar languose degančių žvakučių liepsnelių, o nuo bendrystės, vienybės jausmo. O puodelis arbatos, išgertos prie laužo, buvo tarsi gija, kuri mus nuvedė į ano meto įvykius, prabilusius aktyvaus dalyvio, apdovanoto Sausio 13-osios medaliu, atsargos majoro, mokytojo Antano Buroko lūpomis. Taip pat labai prasmingus linkėjimus mums siuntė viešnia, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnė Jolita Kuncaitienė.

Laisvės gynėjų dieną vainikavo mokinių ir mokytojų uždegtos žvakutės Antakalnio kapinėse prie Sausio 13- osios aukų kapų ir atiduota pagarba žuvusiems. Mūsų LAISVĖ užaugo, branginkime ją...

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos