Kultūrinė ir pažintinė diena gimnazijoje

  • Paskelbta: 2021-09-16
  • Kategorija: Renginiai

Gražią, saulėtą, bet žvarboką rugsėjo 14 dieną Vilnaius Antakalnio gimnazijos mokiniai rinkosi ne į pamokas gimnazijos suole, o į ekskursijas ir edukacines programas Vilniaus miestio erdvėse. Kasmetinė kultūrinė ir pažintinė diena gimnazijoje leidžia mokiniams geriau pažinti savo gimtojo miesto architektūrą, kraštovaizdį,  istoriją ir kultūrą. Smagu buvo tyrinėti Vilnių ir pajusti, kad miesto gatvės, skverai, pastatai yra gyvi, turintys unikalią istoriją, menantys savitus žmonių likimus.

Parašė mokytoja Ramutė Jablonskienė

Ih klasė dalyvavo kultūrinėje - edukacinėje ekskursijoje „Atverkime Vilniaus kiemelių vartus". Jos metu mokiniai susipažino su unikaliu Vilniaus senamiesčio paveldu, pastatų, kiemų formavimusi, architektūros stiliais. Apžiūrėjo gynybinės sienos likučius, šventųjų skulptūras ir atvaizdus.

Aprašė klasės  vadovė J. Čepaitė

Ic klasės mokiniai dalyvavo ekskursijoje „Sėkmės istorija - nepriklausoma Lietuva“. Edukacinės ekskursijos metu mokiniai susipažino su lietuvių tautos praeitimi, sudėtingu keliu į valstybės kūrimąsi, kovomis dėl nepriklausomybės, svarbiausiomis asmenybėmis ir jų darbais, aplankė šiuos įvykius ir žmones menančias Vilniaus vietas.

Aprašė klasės vadovas A. Mikalonis


Mes, IIh klasė, rudenėjančio antradienio rytą nutarėme aplankyti Katedros požemius. Ir nesvarbu, kad kai kurie čia jau esame buvę, visada malonu prisiliesti prie pradžių pradžios - valstybės ištakų. Katedros požemiai unikali vieta, alsuojanti mūsų valstybės galybės ir didybės dvasia. Ne kiekvieną dieną palieti mūrą, kuris mena Mindaugo laikus. Susimąstai apie mūsų didžiuosius kunigaikščius, akimis klaidžioji po sienas ir spėlioji,  kur galėtų būti paslėpti kunigaikščio Vytauto palaikai, kol į realybę negrąžina kaktoje iškilęs gumbas. Juk gidė perspėjo– senovėje žmonės buvo mažo ūgio, todėl vaikščiokite atsargiai ir palenkę galvą. Bet tai juk niekis. Svarbiausia - pažinti savo krašto istoriją, pasisemti išminties iš mūsų valdovų ir su naujomis jėgomis kibti į darbus - kurti naują, modernią, darnią ir vieningą Lietuvą.

Aprašė klasės vadovė  J. Puškorienė


IIb, IIc, IIf klasių mokiniai lankėsi Vilniaus katedros požemiuose. Jie susipažino su Katedros istorija, jos kaita, laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais. Požemiuose aplankė senuosius palaidojimus, kriptas, karalių mauzoliejų ir vieną iš seniausių freskų Lietuvoje.

Aprašė  IIb, IIc ir IIf klasių atstovai


IIIh klasės mokiniai rugsėjo 14 d. lankėsi labai gražiose, jaukiose Vilniaus senamiesčio gatvelėse, jose tarsi kiekvienas Vilniaus namas, kiekviena gatvė pasakoja Lietuvos istoriją. Jie pamatė, kur mokėsi iškiliausios Lietuvos asmenybės, kur poetai leisdavo savo popietes, išgirdo tai, ką apie rašytojus nėra skaitę ar girdėję. Gidė įdomiai pateikė mokiniams senojo Vilniaus vaizdą, literatų kūrybą (ekskursijos metu skaitė kūrinių ištraukas), supažindino su rašytojų biografijos detalėmis, kūriniais, Lietuvos rašytojų indėliu garsinant Lietuvą.

Aprašė klasės vadovė Kristina Maliejūtė


IVh ir IVf klasių mokiniai dalyvavo kultūrinėje-edukacinėje ekskursijoje „Nepažintas Žvėrynas“. Mokinius sužavėjo Žvėryno ramybė, žaluma, istorinė praeitis, išskirtinis kultūros paveldas – senieji mediniai architektūros statiniai. Paslaptingos istorijos atskleidė, kad senieji Žvėryno savininkai buvo Radvilų ir Vitgenšteinų giminės. Abiturientai sužinojo, kad Žvėrynas buvo unikalus savo religine įvairove, kuri siejo Žvėryną ir Rygą, o apie tai byloja hebrajiškas įrašas karaimų kenesos kertiniame akmenyje.

Aprašė mokytojas Š. Vitkus

 

Pastaba. Nuotraukas iš ekskursijų ir edukacinių programų paskelbsime artimiausiu metu.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos