NUOTOLINIS Šimtadienis „VAG Vizija 41“

  • Paskelbta: 2021-03-01
  • Kategorija: Renginiai

Nuo ko prasidėjo ši tradicinė-netradicinė kasmetinė šventė 2021 metų vasario 26 dieną 13.00 valandą? Nuo VAG bendruomenės (abiturientų, mokytojų, dalyvaujančių trečiokų) prisijungimo prie MS Teams. Ekrane matėsi visi prisijungę. Eteryje skambėjo Deimantės smuiku atliekama „On Fire“. Muzika nutilo. MS Teams kanalo ekrane pasirodė Šimtadienio vedėjai trečiokai Daumantas ir Luka, sakydami, kad būtent jie lydės mūsų mokyklos 41-ąją abiturientų laidą pasitikti paskutiniąsias šimtą dienų, likusių praleisti mokyklos suole, papasakojo apie šios šventės ištakas Lietuvoje, priminė, kad jau 41 metai, kai Vilniaus Antakalnio gimnazija kartu su abiturientais švenčia likus šimtui dienų iki brandos egzaminų.

Ir štai ekranuose pasirodė pakvietimas, kuris puikuojai gimnazijos svetainėje, į Šimtadienio šventę. Šventės vedėjai pristatė programą: susipažinimas su keturių abiturientų klasių vietos geografija, jų gidu, tai yra auklėtoja, kultūros ypatumais, kasdieniais bei mėgiamais užsiėmimais ir net dainomis. Gimnazijos direktorė Vita Kirkilienė palinkėjo abiturientams sėkmės ir paskelbė Šimtadienio „VAG Vizija 41“ pradžią. Abiturientų kuratorė, Tiksliųjų, gamtos ir technologinio ugdymo skyriaus vedėja Rima Dudzevičienė taip pat pasveikino ketvirtokus ir priminė, kas laukia 41-osios abiturientų laidos – egzaminai. Direktorės pavaduotoja Rima Kuncevičienė ir Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėja Violeta Kriščiūnienė taip pat pasveikino ketvirtokus jų šventės proga. IVa klasė pasirodė su savo nuotaikingu filmuku apie klasę, kurį lydėjo Dominykos atliekama daina. Nuo IVa neatsiliko IVb klasė, žiūrovus pralinksminusi jų kasdieninėmis akimirkomis filmo kadruose. Nepakartojamas buvo labai detalus ir gyvas mokyklinio IVf klasės abiturientų gyvenimo video. Kai eteris priklausė IVh klasei, visi gėrėjosi ne tik išsamiu pasakojimu apie juos, bet ir jų pačių sukurta ir atliekama daina apie skirtingas pamokas ir mokytojus. Mūsų gimnazija be artistų – ne mūsų gimnazija. Ketvirtokų pasirodymus lydėjo jų vadovių Gaivos Kairienės, Jolantos Čepaitės, Reginos Radavičienės ir Ramutės Jablonskienės patys šilčiausi žodžiai ir nuoširdžiausi palinkėjimai.

Abiturientų pasirodymus įvairino šventės šeimininkai trečiokai: Lukos daina, Neringos rumbos šokio ritmai, žaviosios šokėjos Adriana ir Gabrielė, roko grupė „59“ su daina „Juodo opiumo žemė“, linksmas teatralų filmukas „Penki pasiūlymai“.

Šimtadienio šventėje visų laukė siurprizas: gimnazijos eteryje pasirodė mokytojų aktorių grupė „Tight Pants“ („Aptemptos kelnės“) ir pavaizdavo, kaip galima laiką leisti įdomiai ir išradingai karantino metu. Kas jie tokie – tokia buvo mįslė visiems žiūrovams. Nors ir kaip besimaskuotų, bet savo manierų chemijos mokytoja Violeta Bliznikienė negalėjo paslėpti. Iš pradžių perukai labai klaidino, bet,  išgirdę balsą, daugelis iškart pažino anglų kalbos mokytoją Viliją Bagdonaitę. O trečias, toks energingas, tai muzikos mokytojas Rolandas Kostiukas. O kur dar istorijos mokytojas Šarūnas Vitkus, žongliruojantis tulpėmis ore.

Ateina laikas suskaičiuot savas klaidas...“ Taip dainuojama dainoje. Ką manote, visi išvydo? Ogi Ketvirtokų metraštį, abiturientams nepamirštamas akimirkas. O kad trečiokai žinotų, kas jiems liks, ketvirtokams išėjus po šimto dienų, ketvirtokai nuotaikingai pristatė savo testamentą-filmą. Kad abiturientai neužsimirštų ir skaičiuotų dienas iki brandos egzaminų, trečiokai parengė Šimtadienio kalendorių: kiekvieną dieną gimnazijos svetainėje esančiame kalendoriuje ketvirtokai galės paspausti konkrečios dienos skaičių nuo vieno iki šimto ir atlikti smagias užduotis.

Antakalnio gimnazijos bendruomenei buvo staigmena buvęs mokyklos mokinys, dainininkas, gitaristas, įspūdingo balso savininkas ir šiaip mielas žmogus alumnas Laurynas Žiedas, atlikęs dainą „Love Me Two Times“.

Besisukantis raktas ekrane, lydimas gimnazijos himno, reiškė, kad gimnazijos šeimininkai lieka trečiokai.

Už tai, kad visi galėjo pasidžiaugti Šimtadienio švente ir dar  kartą įsitikinti, kad Vilniaus Antakalnio gimnazija – menų sala, Antakalnio gimnazijos bendruomenė dėkinga šventės organizatoriams trečių klasių vadovams Vilijai Bagdonaitei, Violetai Bliznikienei, Rolandui Kostiukui, Šarūnui Vitkui ir jų vadovaujamiems trečiokams.

Sėkmės, brangūs ketvirtokai!

Nuotraukos:
IIIc klasės vadovės, anglų kalbos mokytojos Vilijos Bagdonaitės

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos