Savivaldos diena „Pasirinkau mokyti 2020“

  • Paskelbta: 2020-10-06
  • Kategorija: Renginiai

Vakar gimnazijoje vyko savivaldos diena „Pasirinkau mokyti 2020“, skirta paminėti Tarptautinę mokytojų dieną. Visų klasių mokiniai vedė pamokas, o abiturientai turėjo galimybę įlįsti ir į mokyklos administracijos nario darbą, pajusti šių profesijų užduotis, iššūkius, pareigas ir privilegijas. Taip jie galėjo išbandyti kažką naujo, susipažinti su pedagogika bei vadyba ir praktiškai suprasti, kaip jų mokykla yra valdoma.

Erikas C. (IVf)


Gerbiami mokytojai,

nuoširdžiai sveikiname Jus su Tarptautine mokytojų diena. Smagu matyti visus besidžiaugiančius savo profesine švente. Kai laimingi mokytojai, tai ir mokiniams gera. Tiesa, mes, mokiniai, ne visada parodome Jums deramą pagarbą, kartais kvailiodami peržengiame ribas ir išvedam iš kantrybės. O Jūs kantriai mus auklėjate, rašote pastabas ir tikitės, kad mes pasikeisim. Ačiū už pasitikėjimą, ačiū už viską, ko mus išmokėte: kaip skaičiuoti kampo sinusą ar kaip atskirti papildinį nuo pažyminio. Ačiū, kad ruošiate mus ne tik egzaminams, bet ir gyvenimui: papasakojate, kaip užpildyti rinkimų biuletenį ar išsirinkti antrą pusę.

Nežinau, ar mums augant pasikeitė mokytojų požiūris į mus, ar mūsų į juos. Progimnazijoje į mokytojus žiūrėdavau kaip į piktus prievaizdus, kurie tau parašys 2, jeigu ko nors nepadarysi (ir, atrodė, tuo džiaugsis). Jaučiausi, lyg jie nieko nesuprastų apie mus, mokinius, ir kad jiems svarbu tik savo pamoką išdėstyti. Prieš metus per lygiai tokią pačią savivaldos dieną mokinio suolą iškeičiau į mokytojo kėdę. Per pertrauką, sėdėdama tuščioje klasėje, supratau, kad mokytojams mokykloje irgi sunku. Jie irgi turi daryti tai, ko galbūt nenori. Kai pabendraujam su mokytojais, kartais pasidaro liūdna ir pikta. Matau, kaip jie save aukoja, kad mes suprastume, kodėl įvyko Šimtametis karas ar kaip reikia atskirti neasmenuojamąsias veiksmažodžio formas. Kaip jie stengiasi suteikti kuo daugiau žinių ir patarimų, kad mes kuo geriau išlaikytume baigiamuosius egzaminus. Ir gaila, jei negauna deramos pagarbos. Tada ir jų pakeltas balso tonas, kai jau trečią pamoką iš eilės vėluoji ar kai nepadarai namų darbų, nebeatrodo toks piktas, ir patys mokytojai iš nesupratingų kirvių tampa Žmonėmis, dirbančiais turbūt patį prestižiškiausią ir svarbiausią darbą – kuriančiais mūsų visų ateitį.

Gimnazijos abiturientų vardu dėkojame Jums už tai, kad pasirinkote šį nelengvą mokytojo kelią.

Ūla K. (IVh)


Gerbiamieji Mokytojai!

Sveikiname Jus Tarptautinės mokytojo dienos proga ir nuoširdžiai dėkojame už taurų Jūsų darbą. Dėkojame už pastangas ir kantrybę dirbant su kiekvienu vaiku – darbščiu ar nerūpestingu, tyliu ar triukšmingu, palepintu ar pamirštu ir reikalaujančiu vis daugiau Jūsų dėmesio. Dėkojame už tai, kad ugdydami kitus spėjate šviestis ir augti patys. Linkiu, kad būtumėte laimingi, gerbiami ir mylimi.

Gabrielė A. (IIIa)


Sveikinu Jus, mielieji Mokytojai, su Mokytojų diena! Linkiu ir toliau turėti jėgų mus mokyti ir perduoti Savo žinias taip, kaip darėte visada. Juk nuo Jūsų priklauso mūsų ateitis, Jūs padedate statytis gyvenimo pamatus. Ačiū !!!

Danielius D. (Ib) 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos