Sveikiname „Laisvės karta sako jiems ačiū“ konkurso laureatę Augustę Korneliją T.

Nešaltas šis ketvirtadienis, turbūt, dar ir todėl, kad šį įrašą perskaitęs Lietuvos vaikų dešimtukas sužinos, jog jie yra konkurso laureatai – taip sušils jų širdys. Na, o mūsų visų, ne tik biuro darbuotojų, tačiau ir pagalbininkų širdis visas tas dienas iki konkurso rezultatų paskelbimo šildė Jūsų, mieli vaikai, piešiniai ir rašiniai skirti Sausio 13-osios didvyriams. Priminsiu, kad piešinių sulaukėme 2612, o rašinių - 309.

Jaunieji rašytojai konkursui siuntė tiek ese kūrinius, tiek eilėraščius. Nemažai vaikų atliko prasmingą darbą ir pakalbino savo artimuosius, kurie išgyveno Sausio 13-osios įvykius.

„Namuose likusi mano mama prisimena stebėjusi žiaurius įvykius televizoriuje. Tikėdamasi, kad tuoj atsidarys durys ir pro jas įeis tėveliai ir sesuo. 1991 m. sausio 13-osios vakare durys atsidarė, mano mama jau buvo savo tėvų ir vyriausiosios sesės glėbyje. Vėl visi kartu. Tėvukui buvo įteiktas Sausio 13-osios atminimo medalis – Lietuvos valstybės apdovanojimas, skiriamas pagerbti Lietuvos bei užsienio valstybių piliečiams, pasižymėjusiems ginant Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę 1991 m. sausio– rugsėjo mėnesiais“, - rašo Griškabūdžio gimnazijos aštuntokė Austėja B., kuri yra viena iš konkurso laureatų ir sulauks įsteigto prizo.

Kita konkurso laureatė - Austėja V., Zapyškio pagrindinės mokyklos septintokė, už šaliai svarbių įvykių suvokimą dėkoja savo Mokytojai. Mergaitė rašo: „Visada atidžiai klausydavau ir stebėdavau, išplėtusi akis, man būdavo sunku suvokti, jog tai buvo tikra. Spoksodavau į istorinius kadrus lyg kokį filmą. Juk sunku suprasti, kaip stipriai skauda rankas, kol jų nenusidegini. Niekada neaprėpsi sielvarto gelmės, kol turi visus savo artimuosius. Ir vargu, ar būsi tokia drąsi ir pilietiška kaip jie, kol saugiai gyveni namuose ir ramiai vartai istorijos vadovėlį“. Sveikinu ir dėkoju gerbiamai Austėjai ir jos mokytojai.

Emilija T., kuri mokosi Birštono gimnazijos I-oje klasėje, pati pabandė įsivaizduoti Sausio 13-osios įvykius, pati persikelti į juos bei labai įdomiai aprašė. „Vos tik grįžus namo išgirdau apie lėktuvu atgabentus sovietų armijos karius. Nesu mačius tokio sumišimo tėvų akyse. Vakarėjant tėčiui pradėjo skambinti draugai, bendradarbiai. Jie klausinėjo, ar mes eisim prie Aukščiausiosios Tarybos. Tėtis visiems atsakė tą patį: mes privalom“, - rašo konkurso laureatė Emilija. Ačiū Tau, Emilija.

Na, o Vilniaus Antakalnio gimnazijos dešimtokė Augustė Kornelija T. savo ese kūrinyje bando atmegzti istorijos mazgus. Tai – lyg trys mįslės, trys nežinomieji, kuriuos mergaitė pasiruošė įminti tam, kad sužinotų: 1. Kodėl istorija svarbi dabarčiai? 2. Ką dovanoja atmintis? 3. Ar istorija yra stiprybė? „Kažin ar iki galo išnarpliojau tą istorijos siūlų raizgalynę“, - ir sau, ir skaitytojams užduoda klausimą konkurso laureatė Augustė Kornelija. - Lieka dar daug klausimų. Tačiau jau dabar matau kelias tiesias gijas, iš kurių galiu nusipinti sau gražią apyrankę. Pasiimu tris siūlus ir kimbu į darbą. Ranką papuošia nuostabi trispalvė juostelė. Iš suvelto ir sunkiai narpliojamo raizgalų gumulo jau sudėliojau sau svarbų papuošalą. Į apyrankę įpinu savo, savo šeimos ir savo šalies istoriją. Dar daug gijų man teks išnarplioti. Galbūt iš jų nunersiu sau šiltą ir jaukų rūbą. Apyrankė svarbi ir labai reikšminga, nes ji - mano. Mano atrasta, išnarpliota, išgyventa ir naujai kuriama Istorija“. Ačiū Tau, Auguste Kornelija už įdomų kūrinį.

Labai smagu buvo sulaukti ir Vilniaus Minties gimnazijos ketvirtokės Dovilės M. kūrinio.

Haiku

Gynėjų bokšte

Žydi neužmirštuolės.

Vėl susitikom...

Dangaus platybėj

Keturiolika žiedų.

Mumyse žydi.

Auksiniai laužai,

Žmonių taikios grandinės –

Suskambo Laisvė.

Dėkojame Dovilei, buvo gera skaityti. Tave, kaip ir kitus konkurso laureatus pasieks prizai.

Dėkojame ir gelgaudiškiečių Grušų šeimai, kurie, būdami puikūs lituanistai, padėjo mums išrinkti pačius įdomiausius darbus.

Ažvelgėme rašto darbų penketą laureatų, na, o dabar norime paskelbti 5 darbus – piešinius, kuriuos mums iš didžiulės siųstų darbų gausybės padėjo atrinkti jauna ir labai perspektyvi dailininkė Adelė Liepa Kaunaitė. Taigi, laureatais tapo: Plungės rajono Platelių meno mokyklos antrokas Matas V., Šakių „Varpo“ mokyklos antrokas Matas R., Šilalės meno mokyklos ketvirtokas Tajus M., Ventos gimnazijos I-osios klasės auklėtinė Lėja V., Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos antrokė Auksė J.

Sveikiname visus konkurso dalyvius. Visi Jūsų darbai yra nuostabūs, šilti ir svarbiausia – turi labai gilią prasmę. Laisvės suvokimo atvaizdavimas, tam pasitelktas kūrybiškumas suteikia neišmatuojamo dydžio viltį, kad kasdien, kiekvieną minutę ir akimirką, Jūs, mieli konkurso dalyviai, esate ir būsite pasiruošę Ją išsaugoti bei perduoti ateities kartoms. Ačiū Jums visiems už tai.

Kiekvienas konkurso dalyvis, elektroniniu paštu, kuriuo buvo atsiųstas darbelis, gaus padėkos raštą. Taip pat – padėkos raštai laukia ir gerbiamų Mokytojų, kurie pakvietė ir paskatino savo auklėtinius dalyvauti konkurse bei kasdien moko meilės savo šaliai. Padėkos Jus pasieks artimiausiomis dienomis, todėl būkite kantrūs.

Su konkurso laureatais (5 rašinių autoriais ir 5 piešinių autoriais) susisieksime atskirai, prašysime nurodyti savo namų adresus, tam, kad galėtume išsiųsti prizus.

Irena Haase

Pranešimą rasite čia.

Nuotraukos:
Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos antrokės Auksės J. piešinys

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos