Gruodžio mėnuo gimnazijos bibliotekoje

Paskutinį šių metų mėnesį bibliotekoje gausu veiklų, parodų, naujų knygų. Kiekvieną advento savaitę papuoštoje skaitykloje uždegame po naują advento vainiko žvakę vis su kitos klasės mokiniais. Antradieniais ir ketvirtadieniais čia vyksta dorinio ugdymo (tikybos) pamokos pirmų klasių mokinių grupėms. Pasidaliję pamokos laiku su mokytoja Dalia Šostakiene, kalbamės su mokiniais apie advento tradicijas, prasmingus šio laikotarpio darbus, pasirengimą šv. Kalėdoms. 

Šiemet net dvi mokinių grupės metinius projektus pasirinko vykdyti bibliotekoje. Vieni iš jų nusprendė įkurti čia pabėgimo kambarį, kiti – patyrinėti knygas su autografais. Tokių knygų tikrai yra nemažai.

Bibliotekos skaityklą puošia net trys naujos parodos. Tai III h klasės mokinės Ugnės S. aliejinės tapybos paroda, mokinių įvairiomis technikomis sukurtų kalėdinių atvirukų paroda „Kalėdų belaukiant“ bei adventinių skaitymų pamokoms paįvairinti parengta leidinių paroda „Knygos sielai“. Pastarojoje parodoje rasime dvasingų ir prasmingų tekstų - pradedant Šv. Raštu, Popiežiaus ar Dalai Lamos pamokymais ir baigiant Lietuvos jaunųjų dvasininkų darbais (kunigų Beno Lyrio, Algirdo Toliato). 

Bibliotekos abonemente puikuojasi naujausių knygų, kurias ką tik įsigijome, ekspozicija. Nupirkta tiek metodinės, tiek mokslinės, tiek ir grožinės literatūros knygų. Ne visus per apklausą paminėtus poreikius galėjome patenkinti dėl riboto pasirinkimo ir lėšų, bet džiaugiamės kiekvienu nauju bibliotekos fondų papildymu. Paskelbėme mokyklos bendruomenės nariams naujų knygų sąrašą, kad sulauktume kuo daugiau jomis besidominčių lankytojų. Dalis naujausių knygų jau yra skaitytojų rankose. Kaip čia neprisiminti garsiojo Š. R. Ranganatano dėsnių „kiekvienam skaitytojui - jo knygą ir kiekvienai knygai – jos skaitytoją“. Žiemos laikas pats palankiausias skaitymui. Tad ir kviečiame visus apsilankyti bibliotekoje ir atrasti savąją knygą.

Nuotraukos:
Bibliotekos vedėjos Irenos Kryžanauskienės.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos