Europos kalbų diena gimnazijos bibliotekoje

Pirmą kartą Europos kalbų diena švęsta 2001 metais. Šis renginys, kurį organizavo ET Europos Taryba ir Europos Sąjunga, įtraukė milijonus žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Įvairiais renginiais buvo švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis. Po šio sėkmingo renginio Europos Taryba paskelbė rugsėjo 26 dieną – Europos kalbų diena. Pagrindiniai šios šventės tikslai:

  • Papasakoti žmonėms apie kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą.
  • Skatinti kalbų mokymosi visą gyvenimą programas mokyklose ir už jos ribų, studijų ar profesinėms reikmėms, mobilumo, malonumo ar mainų tikslais.
  • Stiprinti ir išsaugoti turtingą Europos lingvistinę ir kultūrinę įvairovę.

Mūsų gimnazijoje ji paminėta vedant netradicines užsienio kalbos pamokas bibliotekos skaitykloje. Šiais metais keturios pamokos skirtingoms mokinių grupėms buvo skirtos prancūzų kalbai, kaip vienai iš trijų labiausiai vartojamos Europos kalbų. Su prancūzų kalbos mokytoja Vilma Žaldariene dalijomės pamokos laiku ir, kalbėdamos su mokiniais, siekėme, kad jie išsineštų naujų žinių ir įspūdžių, susijusių su Europos kalbų įvairove. Taip pat supažindinome su tarptautinės esperanto kalbos atsiradimu ir galimybėmis. Mokytoja Vilma vedė keturių turų protų mūšį, kuriame mokiniai pasitikrino savo žinias apie Europos kalbas. Pamokos vyko aplinkoje, kurioje vyravo dėmesys prancūzų kalbai: parengta knygų ekspozicija „Skaitome prancūziškai“, prancūzų vėliavėle papuoštas stalas. 

Mokiniai sutiko su mintimi, kad kiekvienos kitos kalbos mokėjimas yra naujas langas į pasaulį.

Nuotraukos:
Bibliotekos vedėjos Irenos Kryžanauskienės.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos