Pamokos kalbos ir knygos dienai paminėti

Gegužės 13 dieną dvi pirmosios vokiečių kalbos pamokos vyko bibliotekoje, tarp knygų. Taip buvo nuspręsta paminėti neseniai praėjusią Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, kuri pažymima gegužės 7 dieną (šiemet tai buvo šeštadienis). Anksčiau šia proga bibliotekoje vykdavo anglų kalbos pamokos, o šiais metais dėmesys skirtas vokiečių kalbai. Skaitykloje buvo surengta vokiškų leidinių paroda „Skaitome vokiškai“, kurioje mokiniai susipažino su bibliotekoje esančiomis knygomis vokiečių kalba: nuo vadovėlių, žodynų iki grožinės literatūros kūrinių.

Mokytoja Aušra Dobravolskienė  pasidalijo savo  draugystės su knygomis patirtimi, įspūdžiais iš gyvenimo Vokietijoje, pateikė informacijos apie Kalbos ir knygos dienos atsiradimą tarp kasmet minimų datų. Pasidžiaugė, kad penkios jos mokinės: Enrieta C. (IIf), Erika M. (IIf), Hadis H. (IIh), Kamilė Eliza D. (IVa) šiemet dalyvavo vertimo ir iliustracijos projekto „Tavo žvilgsnis 2022“ konkurse Vilniaus mieste. Mokinės už darbus bus apdovanotos diplomais, kuriuos gaus šio mėnesio pabaigoje. Tikimės, kad tai pamokos dalyvius labiau motyvuos mokytis pasirinktos  antrosios užsienio kalbos.

Pamokoje mokiniai pristatė jiems labiausiai įsiminusią perskaitytą knygą, o vėliau dalyvavo  bibliotekininkės parengtoje viktorinoje „Dešimt klausimų apie biblioteką ir knygą“. Niekam nepavyko teisingai atsakyti keliomis kalbomis yra knygų gimnazijos bibliotekoje bei atspėti sunkiausios ir lengviausios bibliotekoje esančios knygos svorį, pasvėrus jas rankose. Bet nepaisant to, visi mokiniai už entuziastingą dalyvavimą gavo prizus. Mokytoja pažymėjo, kad pamokų, skirtų kalbos ir knygos dienai, ciklas dar nesibaigė. Kitą savaitę mokiniai vėl ateis į bibliotekos skaityklą, kurs savo elektroninę  knygą, tekstą rašys vokiškai, iliustruos savo tekstus.

Nuotraukos:
Bibliotekos vedėjos Irenos Kryžanauskienės.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos