Istorijos pamoka apie miesto pažinimo džiaugsmą

Vilniaus miestui švenčiant 699 –tąjį gimtadienį Katedros aikštėje įrengtas simbolinis laikrodis, skaičiuojantis dienas iki kitąmet būsiančio 700 – tojo jubiliejaus. Gimnazijos biblioteka šios minėtinos datos proga sausio 26 d. pakvietė žinomą Vilniaus tyrinėtoją, rašytoją, publicistą, literatūros kritiką ir vertėją Darių Pocevičių. Jo autografais pažymėtos knygos „100 istorinių Vilniaus reliktų“ ir „Vilniaus reliktai I d.“ yra mokyklos bibliotekos lankytojų skaitomos nuo 2019 m.

Svečias vedė III gimnazijos klasių mokiniams istorijos pamoką „Pažinti miestą? Ką tai reiškia?“ Buvo įdomu paklausyti apie kadaise jo įkurtą laisvąjį universitetą LUNI ir taip vadinamų „lunatikų“ veiklą, kai jaunimas klaidžiodavo po jiems neatrastą Vilnių, jo požemius, slėptuves ir kitas nuo eilinio praeivio žvilgsnio paslėptas vietas. Sužinojome, kad būtent mūsų gimnazijos IV korpuso vietoje buvo XIX a. pabaigoje veikusio arklių traukiamo tramvajaus, liaudyje vadintos „konkės“, galutinė stotelė žiemos laikotarpiu.

Lektorius pažymėjo, kad, pažįstant miestą, atsiranda saugumo ir pasitikėjimo jausmas. Palinkėjo mokiniams pradėti pažintį su miestu nuo savo kiemo ir tyrinėjant neperžengti saiko ribos, kai išnyksta bet kokia romantika. Per „Teams“ programą susitikimą su rašytoju stebėjo ir pamokoje virtualiai dalyvavo dar 10 lietuvių ir anglų kalbos, geografijos mokytojų su mokiniais. Pamokos pabaigoje rašytojui įteikta direktorės pasirašyta padėka už nepamirštamą pamoką, ugdančią meilę istorijai ir gimtajam miestui. Dariaus Pocevičiaus pamoka baigėsi dėkingų mokinių aplodismentais.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos