Dainuojanti revoliucija

Virtuali paroda su muzikos kūriniais, skirta Kovo 11-ajai. Parodą parengė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. Žemiau pateikiama detalesnė informacija, parengta parodos organizatorių. Kviečiame apsilankyti, susipažinti, pasiklausyti, prisiminti.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, minėdamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, parengė virtualią, užsienio auditorijai skirtą parodą anglų kalba „Singing Revolution“ („Dainuojanti revoliucija“) https://ltmkm.lt/revoliucija/

Dainuojanti revoliucija prisidėjo prie šalies nepriklausomybės atkūrimo ir tapo pasipriešinimo simboliu. Ši paroda pasakoja apie žmones, kurie rankose laikė ne ginklus, o gitaras, mikrofonus, rašiklius bei kitas priemones kultūrai, menui, poezijai ir ypač muzikai kurti.

Anot parodos kuratoriaus, italų muzikos semiotikos profesoriaus dr. Dario Martinelli, „Dainuojanti revoliucija“ – geriausiai saugoma lietuvių paslaptis. Pasak profesoriaus, mes per mažai kalbame apie šį kelią link nepriklausomybės, per retai jį prisimename, nepakankamai informacijos apie tai suteikiame užsieniečiams. Išgyvenus tokią istoriją, reikia ja dalintis, bet ne tik lietuvių, o ir anglų kalba. Tokia informacija turi būti pasiekiama visiems, kurie domisi muzikos vaidmeniu politikoje ar muzika apskritai.

Siekdamas kuo labiau paskleisti žinią apie Dainuojančią revoliuciją Lietuvoje ir pristatyti parodą, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus bendradarbiauja su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija bei Lietuvos ambasadomis užsienyje.

Jau šį šeštadienį, kovo 13 dieną, kartu su Lietuvos Respublikos generaliniu konsulatu Los Andžele Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga kviečiame į virtualų renginį, skirtą Dainuojančios revoliucijos įvykiams prisiminti. Jo metu:

  • bus pristatyta virtuali paroda ‘The Singing Revolution’ (kuratorius D. Martinelli);
  • istorikė, visuomenininkė Luka Sinevičienė kalbins Dainuojančios revoliucijos ir Roko maršų dalyvius iš Lietuvos ir JAV - Algirdą Kaušpėdą, Arvydą Juozaitį, Darių Polikaitį, Virgį Stakėną ir Igną Marcinkevičių, o istorikas Darius Juodis pasidalins istorinėmis įžvalgomis. Renginio dalyviai taip pat turės galimybę užduoti savo klausimus bei išgirsti Dainuojančios revoliucijos metu skambėjusius kūrinius.
  • iš anksto užsiregistravę renginio dalyviai kovo 11-14 d. galės nemokamai peržiūrėti rež. G.Žickytės dokumentinį filmą „Kaip mes žaidėme revoliuciją".

Sveikinimo žodį tars prof. Vytautas Landsbergis bei renginio organizatoriai Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

Renginys vyks kovo 13 d., šeštadienį, 10 val. ryto Los Andželo laiku, 20 val. vakaro Lietuvos laiku.

Būtina išankstinė registracija: https://zoom.us/webinar/register/WN_bd9Y_oBPTmiAc23HSln5BQ

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/258335789286471/

Virtualios parodos kūrimo komanda:

Idėjos autorė Nideta Jarockienė, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Tekstų autorius ir kuratorius prof. dr.  Dario Martinelli, Kauno Technologijų Universitetas

Projekto vadovė dr. Auksė Kapočiūtė-Vaitkuvienė, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Audio, video ir vizualios medžiagos paieška Jurga Augulytė ir Aida Juodienė, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

IT dizainas ir išpildymas Gluk Media

Projekto rėmėjas Lietuvos kultūros taryba

Projekto vadovė dr. Auksė Kapočiūtė-Vaitkuvienė

Nuotraukos:
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos