Kaip planuoti efektyvaus mokymosi laiką

  1. Įsigykite kalendorių-dienoraštį. Į jį rašykite visas mokymuisi svarbias žinutes ir datas, kada ką reikia atlikti. Informaciją žymėkite nuolatos. Tokiu būdu turėsite galimybę reguliuoti savo darbo krūvį.
  2. Kasdien atlikite tą dieną vykusių pamokų užduotis raštu ir pasižymėkite mokymuisi svarbius dalykus. Galite rašyti mokymosi dienoraštį, kuriame pasižymėsite svarbias idėjas, iškilusius klausimus ar problemas. Vėliau dėl jų galėsite konsultuotis su mokytojais.
  3. Užduotis žodžiu atlikite atsižvelgdami į savo gebėjimą greitai ir gerai suprasti ir įsiminti dalyko esmę. Jeigu turite gerą atmintį ir sugebate įsiminti ir suprasti perskaitę vieną kartą, galite ruošti pasakojamuosius dalykus rytojui. Nepamirškite, kad ir žodines užduotis atlikdami galite padėti sau: pasižymėti svarbiausius dalykus, sudaryti planą ir pan.
  4. Jeigu, perskaičius tekstą vieną kartą, jums sunkiai pavyksta jį suprasti ir perteikti, ruoškite žodines užduotis tą pačią dieną, kai vyko pamoka, pasižymėkite svarbiausius dalykus. Dieną prieš pamoką beliks tik pasikartoti!
  5. Jei norite keisti laiko planavimą, darykite tai per išeigines dienas ar atostogas.
  6. Gavę sudėtingą, daugiau laiko reikalaujančią užduotį, suskaidykite ją į lygias dalis. Į tiek pat dalių padalinkite ir šiam darbui skirtą laiką. (Pvz. jeigu reikia perskaityti 100 puslapių knygą per 30 dienų, tai per dieną reikia perskaityti 3,5 puslapio. Belieka paskirstyti, kaip dažnai  ir kokiomis dienomis skaitysite. Jeigu skaitote lėtai, geriau kasdien perskaityti po 3,5 puslapio. Tačiau galite skaityti ir du kartus per savaitę po 12,5-13 puslapių ir pan.) Panašiai ruoškitės egzaminams, planuokite referatų rašymą ir pan.
  7. Nuolatos tikrinkite, kaip pasiskirsto darbo krūvis. Ar kasdien atliekate mokymosi užduotis, ar dirbate tik kai kuriomis dienomis, kada visai nedirbate? Ar pakanka laiko poilsiui, laisvalaikiui, pomėgiams?
  8. Teisingai įvertinkite paros laiką, kada esate darbingiausi. Tuo metu atlikite sudėtingiausias užduotis. Darbą pradėkite nuo sudėtingesnių užduočių,  lengvesnes palikite pabaigai. Daugiau laiko skirkite sudėtingesnių, sunkesnių dalykų mokymuisi.
  9. Venkite mokytis mechaniškai, nesigilindami, nesuprasdami. Mintinai mokytis reikia tik paprastus, suprantamus dalykus ( pvz. formules, eilėraščius, datas, vardus, atskirus faktus ir pan.)
  10. Dažniau mokykitės kartu su draugais, kad galėtumėte paklausti, išsiaiškinti, pasitarti.
  11. Dažniau konsultuokitės su mokytojais ar žmonėmis, išmanančiais dalyką.
  12. Labiau pasitikėkite savimi. Galvokite, kam pasiruošėte, ką išmokote. Įtikinkite save, kad pasiruošėte geriausiai, kaip galėjote.
  13. Reaguokite į kiekvieną prastą pažymį. Išsiaiškinkite, už ką jį gavote, ką reikia išmokti, kad išsitaisytumėte. Nelaukite trimestro pabaigos arba kol mokytojas jus paklaus. Rodykite iniciatyvą.
  14. Naujus dalykus mokykitės tik po to, kai susitvarkote su skolomis ir spragomis.
  15. Sugalvokite savų būdų, kurie jums padėtų geriau planuoti laiką bei pasiekti geresnių rezultatų.

SĖKMĖS!

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
  • Elektroninis dienynas
  • Microsoft 365
  • Tėvams
  • Mokiniams
Naujienų archyvas