Mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimas

Pandemijos sukelti ribojimai ir sutrūkinėję socialiniai ryšiai pastebimai paveikė vaikų emocinę sveikatą. Penktadaliu sumažėjo vaikų, kurie jaučiasi laimingi galvodami apie savo dabartinį gyvenimą. Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai atkreipia dėmesį, kad šiuo metu popandeminiame pasaulyje, o dar padidėjus ir nerimui dėl karo įvykių Ukrainoje, ypač svarbu stebėti vaikų emocijas ir jų elgseną.

Vilniaus miesto mokyklinio amžiaus vaikų (5, 7 ir 9 klasių) gyvensenos tyrimas rodo, kad laimingų vaikų dalis sumažėjo 18,9 proc. punktų (nuo 85,3 proc. iki 66,4 proc.), palyginti su 2016 m. tyrimo duomenimis. Vilniaus visuomenės sveikatos specialistai, atsižvelgdami į tyrimo rezultatus ir itin sumažėjusį laimingų vaikų skaičių bei šiuo metu juntamą didesnį nerimą, balandžio mėnesį pradeda šviečiamąją iniciatyvą „Draugai yra laimė“, kuri primins apie draugystės vertę paauglių kasdieniame gyvenime. Specialia iniciatyva buvo paruošti patarimai ir tėvams, kaip stebėti vaikų emocinę sveikatą popandeminiame pasaulyje. Nepamirštamas ir karo kontekstas – pateikiami patarimai moksleiviams, kaip priimti ukrainiečių vaikus į klasių kolektyvus ir su jais susidraugauti. Tikimasi, kad šviečiamoji iniciatyva „Draugai yra laimė“ paskatins visuomenę skirti daugiau dėmesio moksleivių emocinei sveikatai, o tai leis pasiekti, kad mūsų šalyje laimingų vaikų skaičius didėtų.

Patarimai vaikams, tėvams ir pedagogams:

Kaip priimti naują bendraklasį iš kitos šalies (patarimai 5-12 kl.)

Patarimai tėvams: kaip padėti vaikui prisitaikyti prie pokyčių

Patarimai pedagogams: kaip padėti vaikui grįžti į ugdymo procesą

Popandeminis laikotarpis – patarimai pedagogams

Popandeminis laikotarpis – patarimai tėvams

Daugiau informacijos rasite nuorodoje:

https://www.vilniussveikiau.lt/sumazejo-vaiku-kurie-jauciasi-laimingi-kaip-pasirupinti-ju-emocine-sveikata-popandeminiame-pasaulyje-ir-karo-kontekste/

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos