Rūkymo priklausomybės prevencija

Rūkymas. Pirmoji dalis: Būkime smalsūs. Skaičiai.

Lietuvoje rūkančiųjų statistika keičiasi beveik kasmet ir, deja, į blogąją pusę. Rūkymas plinta kaip virusas, o rūkančiųjų tarpe ypač daugėja paauglių skaičius. Nebe paslaptis, kad smarkiai daugėja elektronines cigaretes rūkančių paauglių. Be to, išpopuliarėjus elektroninėms cigaretėms, ankstėja rūkančiųjų amžius, elektronines cigaretes pradeda rūkyti vis daugiau 13–18 metų paauglių.

Nors mokykloje rūkyti griežtai draudžiama, paaugliai yra smalsūs ir maištaujantys – jie nori viską išbandyti. Per pertraukas bėgama rūkyti į nestebimas mokyklos teritorijas, o visus sukontroliuoti darosi nebeįmanoma. Dėl cigarečių ar jų pakaitalų skonių ir kvapų įvairovės rūkymą galima vis labiau nuslėpti, tuo tarpu, prevencinės pamokos paaugliams palaipsniui tampa ne tik neveiksmingos, o ir juokingos.

Pristatome Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos iniciatyvą – žurnalistines edukacines keliones Kauno miesto mokiniams, kurių metu vaikai susitinka su mokslininkais, žurnalistais, švietėjais ir žmonėmis, turinčiais ką pasakyti apie priklausomybes bei jų žalą žmogui ir visuomenei. Šios iniciatyvos dėka parengėme mokomojo turinio vaizdo medžiagą apie rūkymo priklausomybę ir pasekmes.

Kelių trumpų dalių vaizdo medžiaga jokiu būdu neatsakys į visus klausimus ir neišgelbės pasaulio nuo rūkymo, tačiau mes tikimės, jog tokiu laidos formatu paskatinsime jaunąjį žmogų būti smalsiu ir pačiam užduoti klausimus pasauliui. Ne vieną, o daug klausimų - prieš kažko imantis ir darant.

Laida „Pirmoji dalis: Rūkymas. Būkime smalsūs. Skaičiai.

Laidos vedėjas ir montuotojas - savanoris, Kauno technologijos universiteto absolventas Titas Tupinis
Rekomendacijas rengė psichologė Agnė Benikė
Reportažų filmavimo grupė – Kauno miesto mokyklų ir Vaikų dienos centrų mokiniai
Žurnalistinių edukacijų organizatoriai Nida Gruodienė, Agnė Benikė ir Pranas Benikas

Apie iniciatyvą skaitykite:
https://saugausvaikomokykla.lt/index.php/142-info/naujienos/531-prevencine-edukacine-grupe

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos