Rugsėjo 23 d. - pažintinės ir kultūrinės veiklos diena

  • Paskelbta: 2020-09-28
  • Kategorija: Renginiai

Saulėta rugsėjo 23 d. gimnazistams buvo ypatinga –  visų klasių mokiniams pamokos vyko ne mokykloje, o Vilniaus miesto edukacinėse erdvėse.

Mokiniai su mokytojais pasinaudojo Kultūros paso teikiamomis galimybėmis – pasirinko pageidaujamas edukacines išvykas. Tad gimnazistai dalyvavo įvairiose edukacinėse programose: „Lietuvos istorinės asmenybės Vilniaus senamiestyje“, „Literatūrinis Vilnius“, „Italų kultūrinis palikimas Vilniuje“, „Vokiečių kultūrinis palikimas Vilniuje“,  „Kultūrų atspindžiai Vilniaus senamiestyje“, „Ką mena Gedimino prospektas?“ ir kt.

Ih klasės mokiniai, vaikštinėdami po reprezentacinę miesto vietą - Gedimino prospektą, sužinojo, kaip kūrėsi ši gatvė, su kokiais sunkumais buvo susidurta, kokia buvo to laikmečio aplinka, kur buvo įvykdyta mirties bausmė 1863 metų sukilimo dalyviams, kur buvo kalinami ir žudomi Lietuvos žmonės pokaryje ir kt.

IIb ir IIIh klasių mokiniai aplankė gražiausius Vilniaus senamiesčio kiemelius, kur kelionių organizatorės „KIVEDA“ gidai vaizdžiai papasakojo, koks gyvenimas čia virė – kur plušėjo amatininkai, kur prekes dėliojo krautuvininkai, o kur pro didžiulius vartus karietomis įriedėdavo didikai.

IV h klasės mokiniams pamokos vyko V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute muziejuje, IIc ir IV b klasių mokiniai vaikštinėjo po Vilniaus Katedros požemius -  pamatė, kur stovėjo pirmoji Katedra ir kas jai nutiko, sužinojo, kokios mįslės gaubia Vytauto Didžiojo kapą ir dėl kokio stebuklo Katedros požemiuose išliko karališkieji palaidojimai, kur paslėptos karališkosios brangenybės.

Ic ir IVf klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Stebuklų ir simbolių pasaulyje – Šv. Petro ir Povilo bažnyčia“, If – susipažino su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija,  IIIa ir IIIb klasių mokiniai dalyvavo įspūdingoje edukacinėje programoje „Modernioji jaunimo kultūra „Skate istorija, tradicijos, praktika“.

Mokiniai, dalyvaudami įvairiose edukacinėse programose, turėjo galimybę stiprinti tiek bendrąsias, tiek dalykines kompetencijas.

Dėkojame UAB „KIVEDA“ už bendradarbiavimą organizuojant pažintinės ir kultūrinės veiklos dieną.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos