Paskutinio skambučio šventė Vilniaus Antakalnio gimnazijoje

  • Paskelbta: 2021-05-27
  • Kategorija: Renginiai

Jau kelios dienos prabėgo nuo penktadienio rytmečio gimnazijos kieme, tačiau atrodo, kad lūpos tebedėlioja mokyklos himno žodžius. Žvarbus bepasibaigiančio pavasario vėjas ne tik taršė susirinkusiųjų mokytojų ir mokinių plaukus, blaškė balionus, puošiančius gimnazijos duris, bet ir plazdeno trečiokų laikomas juostas, pro kurias tuoj tuoj turėjo iškilmingai žygiuoti ką tik triukšmingai atvykę ir išsirikiavę IVa, IVb, IVf ir IVh klasių abiturientai, lydimi savo rūpestingųjų vadovių G. Kairienės, J. Čepaitės, R. Radavičienės ir R. Jablonskienės.

Taigi 2021 metų gegužės 21 dieną 41 laidos abiturientus prie mokyklos durų pasitiko, pasveikino ir įteikė simbolinius raktus į paskutinę pamoką gimnazijos direktorė V. Kirkilienė. Trečiokų šventiškai papuoštose klasėse, išsakę nuoširdžiausius žodžius savo klasių vadovėms, pasidaliję planais ateičiai, gal net slaptomis svajonėmis su klasės draugais, abiturientai vėl grįžo į pamėgtą mokyklos kiemą, kur juos šelmiškai sveikino trečiokai, primindami pirmąsias mokytojas, išmokiusias skaityti, rašyti ir skaičiuoti. Ne vieno abituriento širdį suvirpino Antakalnio progimnazijos pradinukai Rusnė ir Gustas, kurių deklamuojamos eilės nuskambėjo kaip niekieno kito taip raiškiai ir užtikrintai.

Iš mokyklos išeinančius abiturientus išmintingais ir šiltais žodžiais visų ketvirtokų tėvelių vardu palydėjo I. Dobilas ir klasių vadovės. Ši iškilminga gimnazijos šventė neapsiėjo be abiturientų kuratorės, gamtos, tiksliųjų mokslų ir technologijų skyriaus vedėjos R. Dudzevičienės, kuri ne tik pasveikino jau mūsų mokyklos svečiais tapusius abiturientus, bet kartu su direktore įteikė jiems akademinius apdovanojimus. O kad moksleiviai, išėję į platų gyvenimo kelią, nepamirštų sporto, apie jų laimėjimus šioje srityje priminė kūno kultūros mokytojai R. Juchnevičienė, K. Mieželis ir Š. Ragauskas bei įteikė padėkos raštus.

Šventinis rytas būtų nesuskambėjęs be Esteros, grupės Gorgonos (Paulos, Rugilės Meldos) ir Ūlos dainų, mokyklos kiemo grindinys būtų nesudrebėjęs be Marijos ir Anželikos Kotrynos akrobatinio šokio riedučiais. O kur dar šilti mokinių senato ir šmaikštūs Adomo burtininko kepurės pasveikinimai ir dovanos... Abiturientai savo brangiai mokyklai dovanų paliko įrėmintą savo laidos vinjetę, kuri puikuosis šalia kitų keturiasdešimties, ir suolelį, ant kurio ir patys sugrįš pasėdėti ir prisiminti nerūpestingas mokyklines dienas.

Gimnazijos erdves Paskutinio skambučio šventei puošė trečiokai. Šventinį renginį kieme vedė ir abiturientus paskutiniams mokykliniam šokiui pakvietė Adriana, Jovita, Ugnius ir Vaidas.

Nuotraukos:
IIIc kl. vadovės Vilijos Bagdonaitės

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos